Květen 2008

Vzdávám se moudrosti

14. května 2008 v 17:23 | Markéta Fialová
Zítra se nadobro vzdám svých zubů moudrosti. Rozhodla jsem se více méně dobrovolně na doporučení, varování a sejčkování mé zubařky, která mi s nimi věštila chmurnou budoucnost. Záruku, že bez nich vypadá jasněji, mi nedala žádnou, ale vyděsila mě dokonale. Tak jsem se zařekla, že tam prostě půjdu a otevřu pusu. A děj se vůle boží…
Ale jak se to datum blíží, bojím se čím dál víc. Moje psychologická příprava byla důkladná, přečetla jsem o nich co se dalo, přeci jen je to kus mě, kterého se zříkám nevratně. Chvíli jsem si dokonce říkala, že vzhledem k jejich názvu se s nimi dá i pochlubit, ale vzbuzovala jsem spíš soucit. Teď už vím, že se jim tak říká jen proto, že se objevují až u dospělých, že jsou našim dědictvím po dávných předcích a nám jsou jenom pro zlost. Ach jo. Vysvětlete mi někdo, proč v době optických kabelů a laserových operací vůbec strpíme něco tak nespolehlivého a nedokonalého jako zuby, o moudrácích ani nemluvím!
Ale zítra tam musím. V mrazáku mám naštosovanou zmrzlinu, v šuplíku brčka a v lékárně dvě krabičky Ibalginu. Zajištěné hlídání k dětem, tři dny volna a v diáři vyškrtané schůzky. A snažila jsem se taky zavolat svým přátelům a známým, na kterých mi záleží… co když mě přejde řeč... Doufám jenom, že ne napořád. Zdravím všechny moudré bez moudrých J

Těšíme se na Ježíška!

7. května 2008 v 17:18 | Markéta Fialová
Tak vážení… už se můžeme zase těšit na Ježíška! Je skoro půlka května, tak už je skoro na dostřel.
Jsou profese, které už to "těšení se" mají přímo na programu: třeba výrobci vánočních ozdob, marketingoví filutové velkých firem a obchodních řetězců, dvorní skladatelé popových hvězd, co se rozhodli dobít vánoční trh zbrusu novou srdceryvnou koledou. (A možná nespí ani Eva s Vaškem:-) Ti všichni a spousta dalších už teď přemýšlí, čím nás letos uzemní a ohromí.
A proč bychom se měli těšit i my, co ladíme svoje emoce úplně normálně v souladu s kalendářem? Proč? Důvodů je habaděj. 1) Ježíšek přijde určitě, nezklamal, pokud vím, už hezky dlouho. 2) Nemůže vás minout, při jeho olbřímí kampani se mu někde určitě připletete do cesty. 3) Dostavuje se s železnou pravidelností pořád ve stejném datu, ne jako fluktuant velikonoční beránek. 4) Zaručeně si i na vás někdo s láskou vzpomene aspoň smskou, na rozdíl od Valentýna, kdy vás může zrovna nenávidět celý svět. Tak proto!
Ale hlavně proto, že vždycky je dobré mít pohotově v záloze něco, na co se dá těšit a Ježíšek je prostě tutovka. Tak pokud vám výhled na nejbližší hodiny, dny nebo měsíce kazí třeba zubař, stěhování nebo návštěva tchýně (jako mně), přehlédněte to jako lány obilí a koukejte daleko za ně. No, a tam v dálce na vás mává kdo? No přece Ježíšek! A nebo kdokoli, na koho se dá spolehnout.
Přeji vám krásné jaro!

Vyvenčete svoje Krokodýly!

4. května 2008 v 21:00 | Markéta Fialová
Móda té hezčí části letošního roku slibuje být "user friendly", má lichotit všem postavám, vyhovět rozmanitosti vkusů a respektovat jakoukoli barvu, kůže i trička. To zní slibně, každý z nás je, alespoň co se vzhledu týče, originál a tak trochu menšina zároveň. Letošní letní móda by vlastně mohla světem mohla kráčet pod heslem "tolerance k menšinám".